konflikty
Strona głównaHistoriaMilitariaRecenzjeAktualnościWideoTapetyTestyForum
Strona Główna » Aktualności » Militaria

Rosyjskie „krokodyle” dla Peru


Podziel się z innymi:

Weź udział w dyskusji

   Zobacz całą galerię (1)

Rosyjski ciężki śmigłowiec bojowy Mi-24, którego Mi-25 stanowi wersję eksportową.
Rosyjski ciężki śmigłowiec bojowy Mi-24, którego Mi-25 stanowi wersję eksportową.

   Zobacz całą galerię (1)
Cztery rosyjskie ciężkie śmigłowce bojowe Mi-25 właśnie dołączyły do Peruwiańskich Sił Lotniczych w celu zwiększenia zdolności bojowych w walce z terroryzmem i przemytnikami narkotyków. Maszyny zostały zmontowane w Peru przez rosyjskich specjalistów po przetransportowaniu ich z Rosji. Są częścią wartego 20 milionów dolarów kontraktu na dostarczenie Limie siedmiu śmigłowców Mi-25.

Peruwiański minister obrony Pedro Cateriano, który oglądał „krokodyle” w bazie lotniczej La Joya w regionie Arequipa, podkreślił, że są to przede wszystkim śmigłowce bojowe, lecz zdolne również do transportu żołnierzy. Zostaną wdrożone w listopadzie w rejonach Valle de los Rios Apurimac, Ene i Mantaro, gdzie zwalczanie bojówek i przemytników narkotyków jest utrudnione przez wzgląd na nierówny teren, dżunglę i wysokie wzniesienia. Mi-25 już udowodniły, że są bardzo przydatne w trudnym terenie Andów.

Mi-25 to eksportowa wersja rosyjskiego Mi-24, nazywanego przez żołnierzy „latającym czołgiem” lub „krokodylem”, ze względu na kształt, gabaryty i siłę ognia. Peru do tej pory zakupiło szesnaście Mi-25 i Mi-35P.

(en.rian.ru)
Data dodania: 20.10.2012 · Data modyfikacji: 20.10.2012· Liczba wyświetleń: 1231

Autor:

Piotr Kołpak

Liczba artykułów autora: 59

Skomentuj artykuł i dołącz do dyskusji!Zobacz inne artykuły w tej kategorii

Litwa wzmocni brygadę Żelazny WilkLitwa wzmocni brygadę Żelazny Wilk
Andrzej Pawłowski  
Chorwacja kupuje PzH 2000Chorwacja kupuje PzH 2000
Paweł Behrendt 
Jaki130 wznowią lotyJaki-130 wznowią loty
Andrzej Pawłowski  
Pancyry dla BrazyliiPancyry dla Brazylii
Paweł Behrendt 

Portal historyczno-militarny Konflikty.pl pragnie szerzyć wiedzę o historii Polski i świata, ze szczególnym uwzględnieniem najintensywniejszego i najstraszniejszego z jej przejawów: historii wojen oraz narzędzi używanych do ich prowadzenia. Publikujemy teksty zarówno uznanych badaczy ze stopniami naukowymi, jak i doświadczonych pasjonatów, niemniej jednak na pierwszym miejscu niezmiennie stawiamy jakość.

Zobacz nasze profile:
       
Portal historyczno-militarny Konflikty.pl zarejestrowano w międzynarodowym systemie informacji o wydawnictwach ciągłych i oznaczono symbolem: ISSN 2082-7903.